اخبار | نقشه راه برمبنای سیاستهای کلان رهبری ترسیم شده / نگاه جامع نگ و پیشگیر غذا مقدم بر دارو، ماموریت ماست

کد: 17547-2436      تاریخ ایجاد: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ شهريور   تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶ يکشنبه ۱۹ شهريور    تعداد بازدید : 383

رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم معارفه و دیدار با کارکنان:

نقشه راه برمبنای سیاستهای کلان رهبری ترسیم شده / نگاه جامع نگر و پیشگیر غذا مقدم بر دارو، ماموریت ماست

 

 

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو صبح امروز 19 شهریور در مراسم معارفه و دیدار با کارکنان سازمان غذا و دارو، ضمن تبریک عید غدیر و تشکر از مسئولین گذشته سازمان غذا و دارو در چند دهه گذشته و آنانکه تلاش کردند تا سازمان به موقعیت حاضر دست یابد اظهار داشت: باید در مسیری  که در پیش گرفته ایم  بگونه ای حرکت کنیم که ارتقا دهنده و تقویت کننده آن مسیر باشیم.

دکتر غلامرضا اصغری افزود: آن چیزی که پس از پذیرفتن و خاتمه مسئولیت به یادگار می ماند عملکرد یکایک  ماست لذا امید داریم مدتی را که در مسئولیتهای بسر می بریم هم در پیشگاه خداوند متعال و هم مردم خدمتگزاران  مقبول واقع گردد.

وی  ادامه داد: وضعیت وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید به دلیل اینکه سلامت در اولویت در سیاست های دولت است شرایط بسیار خوبی محسوب می شود و همانطور که همگان شاهد بودند در رأی اعتماد بالای مجلس  به دکتر هاشمی هم مشخص شد که این وزارتخانه از حمایت مجلس نیز برخوردار است.

 رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: با ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری، راه حوزه سلامت  کاملا مشخص و نقشه راه بدرستی ترسیم شده است.

دکتر اصغری با بیان اینکه سازمان غذا و دارو خانواده بزرگ ایست که در کنار فعالیت ها و اقدامات یکایک اعضای خود می باید دسترسی آسان به دارو، تضمین کیفیت محصولات غذایی، تجهیزات پزشکی و سایر کالاهای سلامت را فراهم نماید گفت: نگاه ما به این سازمان بعنوان  زیر مجموعه ای از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولیت سلامت جامعه است پس باید با کمک سایر بخش های حوزه خدماتی وزارت بهداشت مثل معاونت بهداشتی، درمان، اجتماعی و سایر آنها برای ارتقای خدمات خود همت بگماریم که بر مبنای واقعیت هم اگر بخواهیم قضاوت کنیم نه درمان بدون دارو مفهوم دارد و نه پیشگیری بدون دسترسی به غذای سالم.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: اگر به عنوان و نام  سازمان غذا و دارو نگاه کنیم؛ می بینیم که اولویت با غذاست؛ در همه دنیا هم همین است چرا که تاثیر پیشگیرانه و سلامت غذا  غیر قابل انکار است و  اگر ما در این بخش تلاش جدی داشته باشیم طبیعتا نیاز به درمان هم کمتر می شود کما اینکه این موضوع از نظر صرفه جویی درهزینه هاهم بسیار قابل توجه است.

وی با تاکید بر اینکه اصولا به دلیل تقدم بهداشت بر درمان است  که در سازمانهای  غذا و داروی دنیا، غذا بر دارو مقدم می باشد گفت: نگاه سلامت محور در مجموعه سازمان غذا و دارو باید تقویت شود و حوزه غذای سازمان نیز از نیازبه تلاشهای بسیار جدی جدا نیست.

سکاندار فراورده های سلامت کشور اضافه کرد: ارتباط و تعامل با حوزه های های برون بخشی، آموزش و ارتقای آگاهی مردم در برنامه های ما جاری و ساری خواهد بود که در این حوزه هر اندازه بیشتر سرمایه گذاری شود سلامت جامعه بیشتر ارتقا می یابد و باور ما هم بر این است که و اینکار شدنی و مقدور است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دارا بودن دیدگاه جامع نگر، پیشگیرانه و غذا مقدم بر دارو باید در ماموریت های اصلی ما لحاظ گردد.

http://ifdana.fda.gov.ir/content/15526

نظر شما :
captcha
  • کانال اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
  • کانال تجهیزات پزشکی
  • کانال سازمان غذا و دارو
  • کانال وزارت بهداشت
  • کانال سامانه جامع تجارت ایران